Родинний дизайн або будинок чотирьох поколінь
будинок у Львові
Текст та фото: редакція
20.09.2013

Редакція Postpaper розпочинає рубрику «Помешкання». Мова йтиме про те, де і як живуть мешканці Львова. Сьогодні розповідатимемо про будинок, дизайн котрого створювався протягом майже ста років. В наш об'єктив потрапила кухня та кімната власниці — Марти.

Будинок розташований в старій частині Львова, недалеко від центру міста. Його збудував, за словами Марти, її прадід на початку ХХ ст. Будучи круглим сиротою з-під Калуша, він приїхав до Львова вчитись. Став стоматологом, заробив гроші на будинок та майже власноруч його збудував. В сім'ї Марти, прадіда називають справжнім self-made man — людиною, що «зробила себе сама». За Союзу, будинок у прадіда відібрали, але потім повернули завдяки наявності у нього документів, що він все робив власноруч.

Бабця Марти була поліграфістом та займалась різьбою — багато декору та різьблених елементів, зокрема, лампа на кухні, полиця зі спеціями — це її робота. Бабця також слідкувала, щоб нічого не викидалось. Дід господині, ортопед-столяр зі Стрия, підтримував лад у будинку.

будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові

На кухні друге життя отримали старий посуд блакитного кольору — посудина для зберігання соди та дзбани, гасові лампи, залізки (металеві праски), радянські сифони. Тут речі початку ХХст. чудово поєднуються з різьбленими абажуром і поличками та сучасними стилізованими під українську вишивку шторами.

будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові

Гордість господарів — шафа, що збереглась з 20-х років ХХ ст. майже в тому ж самому вигляді.

Поєднання чотирьох епох зберігається і в кімнаті: дерев'яна міцна скриня, п'єц, радянська шафа та лампа, валізи та оригінальної форми пляшки.

будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові

Ось що говорить про помешкання господиня: «Будинок мав величезний вплив на моє світосприйняття. Можливо саме тому, я стала істориком. Кожна річ має свою ауру. Минуле — це окремий світ, куди можна заглибитись щось уявляючи. Спеціально у будинку майже нічого не робилось, це поступово склався, як ми це називаємо, родинний дизайн. Ми зберігали старі речі, ремонтували їх та використовували знову. Треба бачити потенціал речей. В підвалі воно може бути некрасиве, а відмиєш і можна потім використати. Тим паче, за радянських часів не було грошей купити щось нове, а тому збереглось бережливе ставлення».

будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові будинок у Львові

«Ідеальна кухня, вона в принципі не можлива, коли там готують їсти. Наше помешкання, перш за все, для нас. Ми не зациклюємося на ньому, не робимо із нього музей», — говорить Марта про свій будинок.

Інші матеріали на Postpaper
ПОМЕШКАННЯ
Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

Помешкання на Сихові: будинок, який збудували в кінці 80-х німецькі будівельники. Мешканці сусідніх будинків так були вражені цим будинком, що в перші роки після завершення будівництва приходили сюди на екскурсію.

27.11.2013
НОВЕ МІСЦЕ
Гід новими ресторанами та кафе

Редакція відвідала нові заклади та дізналася, як вони виглядають, що там готують та скільки коштує страва з меню.

30.12.2013
РОБОЧЕ МІСЦЕ
IT-офіс Rebbix: робочий простір без ієрархії

про офіс невеличкої IT-компанії, який знаходиться у центрі міста. Працівники компанії не мають посад, працюють у командах, тут відсутні кабінети керівників, багато простору та вільний робочий графік.

30.09.2013
comments powered by Disqus