Велопатруль: львів’яни на роверах стежать за порядком у місті
велопатруль
Текст: Максим Асафатов, фото: Марічка Закалюжна
21.02.2014

Мешканці міста самоорганізувались, аби слідкувати за громадським порядком. Більше двох тисяч людей було організовано у піші, автомобільні та велопатрулі. Велосипедисти чергували у всіх районах міста, розділившись на маленькі групи та зміни. Основа мета велопатрулів — спостерігати за порушеннями та попереджати про них гарячу лінію міста або райадміністрації. Редакція Postpaper дізналась, як відбувалась організація велопатрулю, як проходило чергування та власне, як пройшло чергування на вулицях Львова.

Близько 200 велосипедистів взяло участь у патрулюванні вулиць цієї ночі. Вчора о 19:30 велосипедисти зібрались біля Міської ради та о 22:00 біля пам’ятника Івана Франка, де координувались по районам та групам. Це вже друге чергування велопатруля, перше відбулось в ніч з 19 на 20 лютого.

велопатруль велопатруль велопатруль велопатруль велопатруль велопатруль

Біля Ратуші нам вдалось поспілкуватися із головним координатором, Дем’яном Данилюком: «Ми вирішили скоординувати велопатруль від міськради, щоб були всі проінформовані, бо минулої ночі ніхто майже про нього не знав. Тому ми вирішили цього разу скоординувати якомога більше людей. Ми тут всі збираємось, потім люди їдуть на місця, до райадміністрацій, там їх координують, та люди патрулюють вулиці. Це не є загони самооборони — кожен, хто має велосипед може долучитись. Люди працюють позмінно, намагаємось чергувати до ранку у групах по три-чотири людини».

велопатруль
Дем'ян Данилюк

Велопатрулі координуються у кожному районі райадміністрацією. Особливість велопатруля полягає у тому, що велосипедисти чергують вулицями, якими не пересуваються інші патрулі — піші або автомобільні. Це дозволяє забезпечити максимальний контроль на вулицях та вчасно попереджати про порушення порядку. Велосипедисти патрулюють переважно у тих районах, де проживають.

Учасники велопатрулю

На місці збору редакція поспілкувалась також із учасниками велопатрулю.

Володимир: «Ми з друзями їздили ще минулої ночі, переконались, що у всіх пунктах, які захопили — стоїть своя охорона там проблем не було, при СБУ й інших будівлях — знаходяться люди. Ми з ними познайомилися, обмінялись телефонами, обговорили маршрути. Я сподіваюсь, ці маршрути не будуть перетинатись з тими велосипедними, що робив Дем’ян.

велопатруль
Володимир

Вчора було дуже тихо, до 2-ї години їздили, нічого серйозного не помітили. Побачили, що навіть гуртожитки охороняли студенти».

Назар: «Це — моя перша ніч на чергуванні, тільки сьогодні про це дізнався. Я повертався з Карпат і почув цю новину по радіо, вирішив приєднатись, приїхав сюди на велосипеді. В принципі, маю ще роботу після цього, буду на Галицькому районі, а потім передаю свою футболку іншій людині. Завтра буду також приймати участь. Зараз всі у хорошому настрої, налаштовані добре, а потім будемо бачити. Якщо щось станеться, думаю буде інакше».

велопатруль
Назар

Олександр: «Ми будемо чергувати у своєму районі, в разі якоїсь небезпеки будемо дзвонити на гарячу лінію. Тривога є, ми не міліціонери. Але якщо ми не в Києві — то принаймні тут будемо працювати по максимуму».

Нічна варта

Загалом, ніч була дуже спокійною. На вулиці вийшло багато людей. Один з учасників велопатрулю на Сихові поділився своїми враженнями:

«Нас було 3 групи, загалом 15 осіб. В принципі, все спокійно. На Новому Львові чекінимось у райадміністрації, куди прибувають нові учасники велопатрулю. На вулицях багато людей патрулюють — на машинах, піші, дехто ходить з битами. Всі начебто мирні, здається більше паніки та неточностей, ніяких правопорушень не побачили. Хіба що бачили якийсь фургон з заклеєними номерами, коли ми під’їхали, він поїхав. Важливе світло в квартирах, щоб воно трималось до ранку. Також натрапили на групу, думали, що вони провокатори чи тітушки, а насправді це виявився піший патруль, але їм не вистачило жилетів».

Ще одні учасники велопатрулю діляться своїми враженнями: «Ми їздемо три з половиною години, зараз їдемо міняти зміну до райадміністрації. Сьогодні дуже спокійна ніч, міліції немає, але все тихо. Не пригадуємо, щоб такі мирні дні були у Львові раніше. Кожні 5-10 хв проїзжає 2-3 велосипедисти, багато інших патрулів. Одна присутність людей на вулиці робить дуже багато: люди бачать, що слідкують за порядком, щоб ніхто не думав робити якусь фігню на вулицях».

велопатруль
нічний велопатруль
Спільнота «ВелоПатруль»

Велопатруль продовжить свою роботу і цієї ночі (21.02.). Збір відбудеться біля районних адміністрацій (РА) за місцем проживання о 20:00.

велопатруль
оновлені дані по координаторах (24.02)

Детальнішу інформацію можна знайти у спільноті «ВелоПатруль».

Редакція, пересуваючись нічними вулицями зауважила: людей значно більше, ніж у звичайний час. Багато людей пересуваються групами. Кожні 5-10хв зустрічаєш когось у жилеті «Охорона Львова».

Інші матеріали на Postpaper
РЕПОРТАЖ

Декілька сот львів'ян менш ніж за годину прибрали місто після погромів.

20.02.2014
РЕПОРТАЖ

Реакція львів'ян на події у Києві: захоплення будівлі Львівської ОДА, розгромлені райвідділки міліції, спалена військова частина, захоплення головного управління МВС у Львівській області, Прокатури, СБУ.

19.02.2014
НОВЕ МІСЦЕ

Цими вихідними на Левандівці відкрили перший у Львові критий скалодром. Тут можна тренуватися як професіоналам, так і навчатися початківцям.

10.02.2013
comments powered by Disqus