Як мешканці Львова блокують виїзд військових на Київ
блокада у Львові
Текст та фото: Марічка Закалюжна
20.01.2014

Редакція Postpaper побувала в місцях блокування львів’янами військових частин — зокрема тих, де базуються внутрішні війська та спецпідрозділ «Беркут». Про настрої поміж людьми та їхню самоорганізацію, — читайте в матеріалі.

Вчора в ночі львів’яни розпочали блокаду виїздів з баз внутрішніх військ та спецпідрозділу «Беркуту». Одразу, як новина про можливий виїзд силовиків з’явилась в мережі, активісти зібрались біля військової частини, перекрили рух своїми автомобілями та зупинили військових. Під ранок, частина активістів розійшлась по домівкам, на зміну їм прийшли інші. Протягом вчорашньої ночі та сьогоднішнього дня з місця подій була налаштована онлайн-трансляція. Після деяких невдалих спроб військових перегрупуватись та виїхати з бази у цивільному, ситуація більш-менш нормалізувалась, навіть з’явилась інформація, що силовики не хочуть їхати на Київ, хоча протягом дня представники міліції закликали активістів звільнити виїзд.

На разі, мешканці міста блокують військових на вулицях Рубчака, Стрийській, Науковій, Тролейбусній та Трускавецькій. На Рубчака, де знаходиться база внутрішніх військ, вдень зібралося близько двохсот людей. Були як старші люди, так і молодь. Обабіч дороги — з десяток машин, в деяких були відкрити багажники, а в середині — канапки, їжа та чай. На засніженому газоні утворилася зона для харчування — всі хто щось приносив, ставили туди — кожен міг пригощатися. Крім цього, досить багато людей з термосами та тацями з канапками ходили поміж людьми та припрошували їх поїсти.

блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту

За іншою брамою, трохи збоку, наглядало троє людей, а саму дорогу протестувальники забарикадували дошками.

блокування беркуту блокування беркуту

Всі виїзди з бази «Беркуту» також перекриті. Зокрема, виїзді з бази, що по вулиці Тролейбусній перекрив мікроавтобус. Учасники блокади звели діжку й розпалили в ній вогонь для обігріву, організували двора та кухню — є навіть головний кухар — пані, яка відповідає за чай та канапки. Все це для нічного чергування. В одному з авто лунає музика — «Плач Єремії» та «Брати Гадюкіни».

блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту блокування беркуту

Сьогодні львівська міліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 279 КК України — «Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства». Але, не зважаючи на це, протестувальники налаштовані серйозно і готові блокувати військову частину й надалі.

Координатори Львівського Євромайдану офіційно заявляють про неприпустимість виїзду до Києва спецпризначенців та підрозділів внутрішніх військ, дислокованих у Львові. Люди, які залишилися біля військових частин, уже створили оперативні групи швидкого реагування. На цих точках створено 9 пунктів чергування.

Інші матеріали на Postpaper
Щоденник за 20 січня

Бойові дії у Києві, блокування військових у Львові - головні новини дня.

20.01.2014
ПРЯМА МОВА

Як асоціація з ЄС вплине на кожну конкретну людину? Які люди прийшли на євромайдан у Львові? Вчора, під час масових акцій протесту у місті редакція Postpaper провела невеличке опитування: ми підходили до людей, які вийшли на площу та запитували у них, чому вони відстоюють свій вибір євроінтеграції.

23.11.2013
ПОМЕШКАННЯ
Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

Помешкання на Сихові: будинок, який збудували в кінці 80-х німецькі будівельники. Мешканці сусідніх будинків так були вражені цим будинком, що в перші роки після завершення будівництва приходили сюди на екскурсію.

27.11.2013
comments powered by Disqus