Завтра у Львові говорять російською
Львов по-русски
Текст: редакція
25.02.2014

Завтра, 26-го лютого, у Львові в знак солідарності з мешканцями Сходу та Півдня львів’яни розмовлятимуть російською. Це ініціатива не політиків, а звичайних львів’ян. Також, сьогодні стало відомо, що видавництво «Старого Лева», яке видає книги виключно українською мовою надрукує першу книгу російською в знак протесту на відміну «мовного закону» ВР, що спричинив невдоволення у багатьох російськомовних громадян України.

Наводимо повний текст звернення, під яким підписалися Юрій Шухевич, Ігор Калинець, Мирослав Маринович, Іван Вакарчук, Роман Іваничук, Тарас Возняк, Антін Борковський, Звенислава Калинець, Наталія Іваничук:

«Україна пережила трагічні дні. Сотні дітей нашої Вітчизни загинули, тисячі поранених. Ми зі сльозами на очах ховаємо найкращих, тих, кого вбив режим Януковича. Водночас ми з тривогою чуємо запальні фрази про необхідність наступу на схід і південь України. Ми закликаємо Верховну Раду до виваженості. Злочини режиму мають розслідуватись без зволікань, а всі їх натхненники, організатори та виконавці повинні понести суворе покарання. Але розслідування злочинів і притягнення вбивць і бандитів до відповідальності не слід підміняти «судом Лінча» чи полюванням на відьом. Найважливіше, аби покарання убивць було невідворотним й у країні були проведені послідовні та глибинні реформи.

Ми свідомі того, що впродовж десятків років на сході й півдні України проводилась політика свідомої культурної колонізації та деукраїнізації, заручниками якої стали пересічні люди. Але ми проти цькування людей через місце проживання чи мову спілкування, бо скористають з цього лише вороги України.

Ми вимагаємо від Верховної Ради, новопризначених членів уряду та в.о. Президента України проводити зважену культурну і мовну політику. Тисячі мешканців сходу й півдня України дезорієнтовані й не розуміють, що відбувається, позаяк чують лише московську пропаганду. Ми маємо шанс збудувати нову, чесну й справедливу Україну і зберегти її територіальну цілісність. Але ми не повинні нав’язувати донеччанам чи кримчанам галицького способу життя. На Майдані пліч-о-пліч з українцями стояли росіяни, поляки, білоруси, вірмени, євреї, грузини, татари та інші.

Всіх їх об’єднала щира любов до України і ненависть до тиранії. І за це вони заплатили страшну ціну — ціну власної крові.

Ми повинні шанувати культурні й мовні потреби мешканців сходу й півдня, аби вони не почувалися чужими в Україні. Ми повинні продемонструвати принципово нову якість України, котра не буде штучно ділити своїх громадян на різні «ґатунки». І ми закликаємо не дозволити політичним маргіналам спекулювати на крові й намагатись знищити територіальну цілісність нашої Держави».

Текст звернення про зважену культурну і мовну політику, блог Тараса Возняка

Варто додати, що це звернення — не єдиний протест в місті, пов’язаний з відміною «мовного закону».

На знак протесту проти поспішних і непродуманих рішень нової влади Видавництво Старого Лева прийняло рішення видати першу за 11 років свого існування книжку російською мовою. «Ми ніколи не друкували книги російською — захищаючись від натиску російського книжкового ринку і тримаючи цей форпост. Але... Однією з наступних книжок ВСЛ буде книжка одеситки Зої Казанжи «Если бы я была...», — говориться в заяві видавництва. Вчора, головний редактор видавництва Мар’яна Савка опублікувала звернення до депутатів з критикою поспішних та необдуманих кроків — відміною «мовного закону».

*Фото на обкладинці — Facebook

UPD! Автор плакату та ідеї — Володимир Беглов, ініціативу якого вже поширило більше 10 тисяч людей.

UPD2! Відповідь зі Сходу. Джерело: Новости Донбасса

Донецьк українською

Інші матеріали на Postpaper
РЕПОРТАЖ

Редакція Postpaper приєдналась до нічного чергування автопатрулю та побувала на блокпостах при виїзді з міста, дізналась про нічні пригоди та поспілкувалась з волонтерами, що охороняють місто.

25.02.2014
РЕПОРТАЖ

Основа мета велопатрулів — спостерігати за порушеннями та попереджати про них гарячу лінію міста або райадміністрації.

21.02.2014
РЕПОРТАЖ

Декілька сот львів'ян менш ніж за годину прибрали місто після погромів.

20.02.2014
НОВЕ МІСЦЕ
Гід новими ресторанами та кафе

Редакція відвідала нові заклади та дізналася, як вони виглядають, що там готують та скільки коштує страва з меню.

30.12.2013
comments powered by Disqus