ІІІ Гаражний розпродаж: благодійна тусовка у Львові
Матеріал підготували Марічка Закалюжна та Максим Асафатов
28.04.2014

Для втілення доброї справи потрібно небагато: прийти із дітьми на зелену галявину, послухати музику, взяти участь у майстер-класах, придбати книги за низькими цінами та поспілкуватись із письменниками, митцями та друзями. Саме таким був ІІІ Гаражний розпродаж, який відбувся 26-го квітня в дворику «Видавництва Старого Лева» в рамках акції «Львів у блакитному» (місяць інформування про аутизм). Редакція Postpaper побувала на розпродажі й поспілкувалася з присутніми та орагнізаторами, й цими враженнями ділиться з вами.

Гаражний розпродаж цього разу відбувався у подвір’ї «Видавництва Старого Лева», тут було облаштовано невеличку сцену, де виступала місцева молодіжна рок-група «Пашко», прилавок та стенди із книгами, м’які пуфи на траві для читання та дозвілля й столики для частування; огорожа дворика була прикрашена фотографіями Кості Бєглова, це портрети дітей з аутизмом. На розпродаж зібралась велика кількість людей, особливо батьків з малими дітками. Для дітей тут була особлива програма — майстер-класи від ілюстраторів «Видавництва Старого лева» — творчої студії «Аґрафка» та Насті Стефурак.

ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж ІІІ гаражний розпродаж

Третій гаражний розпродаж, так само, як і два попередні, став благодійною тусовкою, на якій купуючи книги, кожен міг долучитися до доброї справи. Зібрані кошти будуть спрямовані на облаштування спортивного майданчика в школі-інтернаті «Довіра», яка є єдиною школою, де діти з аутизмом можуть отримати середню освіту. Самі ж книги продавалися за цінами видавництва, а на книги синього кольору, оскільки це колір аутизму, надавалася додаткова знижка. Тож, кожен міг знайти щось для себе — рідкісну книгу, жваву музику, смаколики та гарний настрій.

Ольга, викладачка в Українській академії друкарства, ділиться враженнями:

ІІІ гаражний розпродаж

«Цю акцію організувало одне з моїх улюблених видавництв. Хоча, в принципі, всі новинки я відстежую, мене цікавить сама атмосфера цього розпродажу, дитячі атракції, музика. Хотілось в неї зануритися. Ми тут обов’язково щось придбаємо, щоб зробити внесок у цю добру справу».

Мар’яна Савка, письменниця, головна редакторка «Видавництво Старого Лева»:

ІІІ гаражний розпродаж

«Останнім часом на книжкових ярмарках ми бачимо, що люди спраглі за книжкою і спостерігаємо досить великий ажіотаж. Ми подумали, що якщо об’єднати ідею продажу книги і допомоги діткам з аутизмом — вийде хороша справа. Ми не зовсім собі уявляли, що прийде так багато людей. Це подвір’я виявилося затісним для такої кількості охочих. Людям не потрібен звичайний розпродаж, людям потрібна емоція та радість навколо того. На розпродаж ми дали всі наші книги, причому, ми витягали залишки, які вже не йдуть в книгарні, витягали цілі схрони — книги по одному примірнику, деякі мають невеликі пошкодження, але продаються за низькими цінами. Гроші з цих розпродажних книг підуть на благодійність, а з нових книг — певна частина».

Організаторами акції «Львів у блактиному» є група активістів — Вікторія Міщук та Володимир Бєглов. В рамках місяця інформування про аутизм відбулися й інші заходи з їхньої ініціативи: флеш-моби, лекція, виставка фотографій Кості Бєглова та, власне, цей гаражний розпродаж.

Володимир Бєглов:

ІІІ гаражний розпродаж
Володимир оголошує програму заходу, поруч з ним волонтерка гаражних розпродажів — Поліна

«У Львові дуже просто працювати з благодійністю — люди розуміють для чого це. І сьогодні, ми сподіваємося назбирати найбільшу суму для зведення майданчику. Ми збирали гроші у «Дзизі» під час фотовиставки, під час лекції про аутизм, і зараз під час гаражного розпродажу. Загалом, для цього потрібно 30 тис. грн. У нас є механізм: ми ці гроші направляємо наппряму компанії, яка буде зводити цей майданчик. Ми подумали, що якщо перерахуємо школі, то школа використає ці гроші на сніданки для дітей, а не на майданчик, переведемо на область — воно взагалі розпорошиться. Тому, ми вирішили, напряму. Якщо сьогодні збереться необхідна сума грошей, то компанія починає зводити, а якщо ні — то це вже завдання батьків дозбирати ці гроші. Але за кількістю присутніх людей, я думаю, що нам вдасться зібрати необхідні кошти. Щойно майданчик буде облаштовано, ми розмістимо фотозвіт.

Ми з Вікою — група ентузіастів. Взагалі, ми хочемо зробити благодійність трендом. Щоб це не було чимось особливим, а щоб люди просто це робили. Тому, ми беремося за різні речі: в нас було «Джерело», «Оселя», і дітки, яким ми на візки збирали гроші під час акції «Щедре етно», зараз — дітки з аутизмом (перші два гаражні розпродажі теж організовували Вікторія та Володимир — прим. ред). Наші ініціативи народжуються на каві в «Дзизі». Ми сидимо і думаємо, кому допомогти і що ми можемо зробити. Ми хотіли зареєструватися як громадська організація, нас всі запитували, який грант ви відмивати будете, а ми кажемо, нам ніхто не платить, нам просто подобається це робити і все.

Ми працюємо без бюджетів. В нас на Гаражний розпродаж не пішло жодної копійки, а протягом місяця акції «Львів у блакитному» — ми не витратили нічого. Гаражний розпродаж — це демократично, чиновник на аукціоні може заплатити штуку баксів, але він не відчує, що зробив добро, — він просто відмазується. А ці всі люди — молоді батьки з дітьми, круті підлітки, вони відчувають, звикають до того, що добро, благодійність — це нормально. Тут все безкоштовно: кава, компот, печиво, платити треба тільки за книжки та фотографії Кості Бєглова».

Вікторія Міщук:

ІІІ гаражний розпродаж

«Хоч я і працюю у «Видавництві Старого Лева», але не побоюсь цього слова, видавництво видає найкращі книжки для дітей. І діти з аутизмом — це теж діти. Оскільки, не всі з них можуть читати, то видавництво може в такий спосіб їм допомогти — продавши книжки, та за певну суму зробити цей майданчик. Працюючи у видавництві, ми вирішили, що ми не тільки будемо займатися нашими видавничим справами — є ще купа соціальних речей, які ми запланували. Це зокрема, пересувна соціальна бібліотека «Мумі-Троля» в честь року Туве Янссон в Україні, всередині якої можуть бавитися діти, а їхні батьки приносити книжки, які будуть передаватись в сиротинці та дитячі будинки. Ми також хочемо побудувати у Львові перший інтеграційний дитячий майданчик, де б могли бавитися неповносправні діти, де зокрема дитина на візку зможе покататися на гойдалці.

Це вже третій Гаражний розпродаж, який ми робимо, і мені здається, що цей — то вже унікальний, сюди приходять ті самі люди, знайомі обличчя, вони купують книжки, вони виходять щасливі, це теж формування певної благодійної тусовки».

Інші матеріали на Postpaper
РЕПОРТАЖ

В місті відбувся другий благодійний розпродаж, спрямований на допомогу в облаштуванні соціального гуртожитку «Оселя».

10.09.2013
РЕПОРТАЖ

До толоки в рамках акції «Зробимо Україну чистою» долучилось багато волонтерів, громадських організацій та місцевий бізнес.

12.04.2014
НОВЕ МІСЦЕ
Весна в місті: підбірка нових закладів Львова

Пропонуємо вашій увазі підбірку закладів, що відкрились цією весною — як вони виглядають, що в них готують та, зрештою, який концепт презентують.

25.04.2014
ІСТОРІЇ

У військовому містечку поблизу Рівного близько п’яти тисяч військових облаштовують польове містечко та проходять військове навчання.

24.04.2013
comments powered by Disqus