Критий скалодром «Бухта»
блокада у Львові
Текст та фото: Максим Асафатов
10.02.2014

Цими вихідними на Левандівці відкрили перший у Львові критий скалодром. Тут можна тренуватися як професіоналам, так і навчатися початківцям. Редакція Postpaper поспілкувалась із засновниками скалодрому та дізналась, як створювався клуб, наскільки тут безпечно займатись скелелазінням та що чекатиме на відвідувачів «Бухти».

Скелодром розташований в промисловій зоні, в приміщені колишнього керамічного заводу, на вул. Сяйво, 12. Скалодром вражає своїми розмірами, — його площа близько 700 м. кв. Тут зведені стенди в 14 м висоти з рельєфами різної складності, також, є рельєфні скелі для занять боулдерінгом, відпочинкова зона над «скелями» клубу та роздягальні. Під час самого відкриття скелодрому, проводилися змагання, а день відкритих дверей проводитиметься 15-16 лютого, де кожен охочий матиме змогу спробувати себе в скелелазанні.

скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта
Інфраструктура скалодрому

Простір скалодрому розділено на дві частини. З одного боку, по периметру приміщення розміщені високі стенди різного рельєфу, що за словами засновників клубу, підійдуть як новачкам, так і досвідченим спортсменам.

скалодром Бухта скалодром Бухта

Найбільше місця — близько 400 кв.м. у скалодромі розраховано для боулдерінгу.

скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта

Боулдерінг (англ. bouldering — лазіння по валунах) — різновид спортивного скелелазіння. Полягає в проходженні серії коротких, але дуже складних трас. На відміну від інших видів скелелазіння, здійснюється без використання мотузок, карабінів і інших страхувальних пристосувань. Щоб зменшити ризик отримання травми від падіння, скелелази не піднімаються вище, ніж 3-5 метрів над землею (у деяких випадких до 7 метрів). Для страховки використовуються спеціальні мати — креш педи. via Вікіпедія

скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта
Безпека скалодрому

Один із засновників скалодрому, Крив’як Володимир розповідає про безпеку у «Бухті»: «Це досить безпечно, загрози ніякої не має, особливо якщо ти знаєш як все працює. Ми все перевірили, стосовно боулдерінгу – це не травматично, адже там невелика висота, а на підлозі ми постелили мати. Щодо високого стенду, ми вже тут лазили, всі станції перевірили. Коли будували, четверо людей ставали на одну станцію, намагались стрибати на мутузці – перевіряли, чи не має якоїсь небезпеки. Одна людина зверху висіла на станції та дивилась чи не має деформації. При фарбуванні, монтуванні люди висіли на стендах, тому по-суті, був проведений ще один тест».

скалодром Бухта
Крив'як Володимир
На кого розрахований скалодром

За словами засновників «Бухти» — це клуб для любителів скелелазіння та тих, кому цікаво займатись цим видом спорту. Щомісячний абонемент на місяць коштуватиме 150 грн, а на 10 занять — 200 грн. Час перебування на скалодромі — необмежений. Скалодром працює сім днів на тиждень, з 10-ї ранку до 11-ї вечора, все необхідне спорядження є в клубі. Також, є можливість тренуватись з інструктором.

скалодром Бухта скалодром Бухта скалодром Бухта

Крив’як Володимир розповідає як виникла ініціатива: «Одного разу, ми — четверо друзів зібрались на стенді й подумали, що от багато міст мають високі стенди, а у Львові такого не має. У нас велике чудове місто, а цей вид спорту розвивається повільно. Домовились, що зробимо стенд. Почали шукати приміщення, думати, як що робити. Хотілося, щоб багато людей мали змогу тренуватись, розвивати цей вид спорту – скелелазіння. Саме будівництво, не враховуючи часу на пошуки приміщення, зайняло у нас десь 8,5 місяців. Працювали з хлопцями в дві зміни. Багато наших друзів нам у цьому допомагало.

Якщо все добре піде, тут ще є 70% приміщення, є куди рости. Стосовно інвестицій — сам по собі стенд не дешеве задоволення. Побудувати стенд коштує декілька сотень тисяч гривень. Купувати зачіпки виходить доволі дорого (одна зачіпка коштує 50-60 грн.). Звичайно, нам допомогли наші знайомі та друзі, потрохи назбируємо потрібний інвентар».

скалодром Бухта
команда засновників

Також, над проектом скалодрому працювали Антон, Михайло та Володимир. За словами засновників, ще є над чим працювати. Зокрема, планується встановлення душової кабіни та подальше облаштування простору.

На відкритті скалодрому вдалось поспілкуватись з архітектором проекту, Чушаком Данилом: «Коли четверо засновників розповідали мені про цю всю затію, це було трохи секретно, аби сюрприз усім не ламати. Мені ідея сподобалась. Це дуже добре, що використовується постпромислова територія, що вона не пропадає, адже у неї дуже великий потенціал. Плюс, я скелелазінням займаюсь, мені це подобається. Я почав досліджуватись цю всю тему, трошки в інтернеті порився, пошукав приклади, які варіанти можна робити. Почав проектувати, в процесі воно все змінювалось та корегувалось, але тепер маю вже досвід проектування стендів.

скалодром Бухта
Чушак Данило, проектував скалодром

В принципі, я планував таким чином, щоб комфортно було лазити усім, щоб новачки не злякались, бо це справді важливо не лякати людей, як тільки вони прийшли перший раз. Наша ціль — заохотити людей. Є доволі прості площини, де кожен може потренуватись, також є й такі, щоб досвідченим спортсменам не було нудно. Зрозуміло, що багато чого залежить від якості маршрутів та складності. Хотілося, щоб це було для всіх».

15-16 лютого у скалодромі проводитимуться дні «відкритих дверей», тож можна прийти й протестувати траси та позайматись скелелазінням.

Скалодром «Бухта»
Вул. Сяйво, 12
Михайло: 096 109 64 96
Антон: 063 153 81 95

Інші матеріали на Postpaper
РОБОЧЕ МІСЦЕ

Про офіс невеличкої IT-компанії, який знаходиться у центрі міста. Працівники компанії не мають посад, працюють у командах, тут відсутні кабінети керівників, багато простору та вільний робочий графік.

26.12.2013
НОВЕ МІСЦЕ
Гід новими ресторанами та кафе

Редакція відвідала нові заклади та дізналася, як вони виглядають, що там готують та скільки коштує страва з меню.

30.12.2013
ПОМЕШКАННЯ
Помешкання на Сихові. Будинок зі Східної Німеччини.

Помешкання на Сихові: будинок, який збудували в кінці 80-х німецькі будівельники. Мешканці сусідніх будинків так були вражені цим будинком, що в перші роки після завершення будівництва приходили сюди на екскурсію.

27.11.2013
comments powered by Disqus