Архітектурний офіс «Зелемінь»: простір для спільних рішень
Текст та фото: редакція
31.10.2013

Редакція Postpaper продовжує розповідати про те, де і як працюють львів'яни. Сьогодні мова піде про архітектурний офіс «Зелемінь», який розташований на Сихові поруч із житловими будинками, та де у одному відкритому просторі працюють архітектори, дизайнери та конструктори.

Архітектурний офіс «Зелемінь» існує вже 16-ть років у Львові, й займається цивільним проектуванням - житлових та громадських будинків, реконструкцією та реставрацією, інтер’єрами та рішеннями для автомобільних парковок. За час свого існування, архітектори винаймали різні офіси, поки не з’явилась можливість переїхати у власне приміщення на Хуторівці.

zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin

Площа офісу складає 140кв.м, з яких 77кв.м - відведено під проектний зал, в центрі якого розташовані робочі місця для 16-и працівників бюро. На стінах по периметру відкритого простору розміщено спеціально спроектовані стенди, на які магнітами причеплені проекти, над якими зараз працюють. За словами головного архітектора Наталі Зінчук, таке планування дозволяє завжди тримати перед очима робочі проекти, що з одного боку створює кращі умови для праці, а з іншого - служить рекламою бюро для замовників та партнерів. Невеличке приміщення при вході служить місцем для проведення нарад та переговорів, також у офісі є окрема кухня, де можна нагріти їжу чи щось приготувати, санвузол та комірка.

zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin

Меблі в офісі були розроблені власноруч під функціональні потреби, це - – архіви, робочі столи, особисті тумби для зберігання документації. В офісі також є друкарський куток. Матеріали для натяжної стелі та освітлення купували у партнерів, що дозволило здешевити ремонтні роботи.

zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin

Наталя Зінчук про архітектурний офіс «Зелемінь»: «На той момент, коли ми робили цей офіс, він відповідав нашим потребам. На теперішній момент, він вже не зовсім відповідає нашим потребам, нас побільшало, але реалії ринку такі, що ми не можемо собі дозволити одразу робити так, як ми хочемо. Щодо відкритого простору, то в нас не має проекту, який би не виконувався колективно, така праця допомагає. Є вплив різних думок на кожен окремий об’єкт. Все таки, ми люди з однієї сфери й ми не працюємо деструктивно в проекті, це не байка про лебідя, щуку і рака. Це консолідує, можна почути чужу думку і побачити помилку – це дуже добре і дуже потрібно на етапі проектування. Коли є такий відкритий офіс, це допомагає консолідовано прийняти рішення, щоб потім не переробляти проект. Мені такий принцип офісу близький. Слід додати, ми не прив’язані до об’єктів, у нас кожний проект – це окрема містобудівна ситуація з урахуваннях усіх вимог, що є на конкретній ділянці».

iCamp
Наталя Зінчук, головний архітектор офісу

«Якщо говорити про те, щоб нам хотілося, то щоб приміщення було значно світліше (зараз все, що ми могли зробити власними засобами - ми організували), а мрія - це офіс на верхньому поверсі, щоб було видно панораму міста і, щоб це надихало, адже простір виховує. У нас є кредо: простір допомагає виховати людину, а виховання людини допомогає створювати цей простір».

zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin

У офісі є стіна, яка розписана цитатами відомих архітекторів, серед них наприклад можна побачити таке: «Природа не є чимось відмінним від міста, а контекстом, в якому місто існує». Вона ще не завершена, сюди додають нові вислови, також, тут ще має бути пано з підсвіткою.

Декілька слів про проекти архітектурного офісу «Зелемінь». Проекти реставрації та реконструкції - це проект на вул. Шевській, реставрація Ощадного банку України, реставраційні роботи без інтер’єрів готелю «Асторія», реставрація аптеки на вул. Коперника 1, готельний комплекс на Старознесінській й інші.

zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin zelemin

Серед робіт по проектуванню слід виділити житловий комплекс «Радість», житловий комплекс на вул. Пасічній, Хостел навпроти Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, багатоповерховий комплекс з дитячим садочком на вул. Скорини, особливої уваги заслуговує концепт тенісного клубу на вул. Костелівці, що біля вул. Сахарова (де, між іншим, інвестори планують проводити міжнародні юніорські змагання «Роланд Гаррос»).

Відео презентація концепту тенісного клубу:

На сайті архітектурного офісу «Зелемінь» публікуються їхні проекти, з якими можна ознайомитись більш детально.

Інші матеріали на Postpaper
РОБОЧЕ МІСЦЕ
Коворкінг Betaplace: більше, ніж просто робочий простір

Редакція Postpaper продовжує серію репортажів про робоче місце. Сьогодні мова піде про нещодавно відкритий коворкінг Betaplace — місце для тих, кому потрібний робочий простір.

30.09.2013
РОБОЧЕ МІСЦЕ
Як два дизайнери облаштували свій офіс

Postpaper розпочинає серію репортажів про робоче місце: нас цікавить де працюють львів’яни, в яких умовах та яким є місце їхньої праці. Сьогодні ми розповімо про дизайнерів Сашу та Юру й як вони облаштували свій офіс.

11.09.2013
comments powered by Disqus