Що спроектує Маріо Ботта для Львова
Текст та фото: редакція
13.11.2013

Всесвітньо-відомий архітектор Маріо Ботта нещодавно відвідав Львів з презентацією проекту, який буде втілено у Львові. Що саме збудує Маріо Ботта для Львова та як це виглядатиме?

Нещодавно, 6-го листопада, архітектор завітав до Львова на запрошення парафіяльного центру Згромадження Оріоністів у Львові, які й стали замовниками храму у Маріо Ботти. Майстер дав прес-конференцію у Львівській політехніці та прочитав лекцію у Центрі міської історії.

оселя
Маріо Ботта у Центрі міської історії

Комплекс для центру Згромадження Оріоністів у Львові зведуть на вул. Лінкольна, сюди входитимуть: нова церква, монастир, ораторій, будинок для неповносправних та будинок для дітей та учнів. Частина комплексу вже збудована, зараз Маріо Ботта працює над планом нової церкви, яка виглядатиме у формі купола та буде збудована з каменю.

оселя
так виглядає будівельний майданчик на Лінкольна зараз

Маріо Ботта: «Цим проектом ми хочемо збудувати внутрішній простір міста, щоб периферія також стала привабливим місцем. Стосовно нової церкви, то я вже робив декілька проектів і врешті-решт прийшов до цього варіанту. Сказати точніше, це припущення, над яким ми зараз працюємо. Це просто купол, який стає також будівлею з єдиним джерелом світла – круглим вікном у стелі, куди заходить світло. Ідея полягає в тому, щоб взяти це світло та розповсюдити його через вібрацію дерева.

оселя
так може виглядати новий храм у Львові

Мова йде про ідею заповненого-порожнього, щоб максимально підкреслити ідею купола. Ми не звикли жити у куполі, це десь у вишині, там де живуть ангели, архангели, картини – ми там не буваємо. В цьому випадку, я би хотів, щоб цей купол вступив у діалог з віруючими. Зовнішній мур має бути з каменю. Це не так легко зробити купол з каменю, звичайно їх роблять із зовсім інших матеріалів, в цьому складність цього проекту. Ще триває робота над проектом, я не знаю, куди він мене приведе та як він буде виглядати в кінцевому варіанті».

оселя

Фотографії взято із відеотрансляції під час лекції архітектора у Центрі міської історії.

UPD! Найцікавіше з лекції Маріо Ботти та про його інші проекти читайте у нашому окремому матеріалі.

Інші матеріали на Postpaper
УРБАНІСТИКА

Лекція Маріо Ботти у Центрі міської історії, яку архітектор провів з нагоди презентації власного проекту у Львові. Редакція Postpaper наводить найцікавіше з лекції та презентовані ним проекти.

15.11.2013
РЕПОРТАЖ
Контейнери від «Оселі»: місце збору вживаних речей

Навіщо викидати речі, котрі можуть згодитись іншим людям? Завдяки соціальній ініціативі «Емаус-Оселі» у Львові, 6-го листопада, були встановлені контейнери для збору одягу, взуття та книг.

06.11.2013
РЕПОРТАЖ

Мешканці мікрорайону активно долучились до проекту «Ревіталізація Підзамче».

07.10.2013
comments powered by Disqus