Контейнери від «Оселі»: місце збору вживаних речей
Текст та фото: Марічка Закалюжна
6.11.2013

Навіщо викидати речі, котрі можуть згодитись іншим людям? Завдяки соціальній ініціативі «Емаус-Оселі» у Львові, 6-го листопада, були встановлені контейнери для збору одягу, взуття та книг (це перші подібні контейнери в Україні). Редакція відвідала захід та випробувала, як працює контейнер.

Ініціатором встановлення контейнерів стала громадська організація «Оселя» при фінансовій підтримці фонду Генрі Ноуена. На разі, встановлено два контейнери - на вул. Валовій, одразу біля Музею Ідей, та на Сихові, біля церкви Різдва Богородиці. Планується встановлення ще одного контейнеру, зараз визначається де саме він буде встановлений.

За словами Олесі Саноцької, голови організації, якщо цей проект працюватиме, то Фонд виділить кошти ще на три контейнери. Таким чином, в планах - встановити по контейнеру в шести районах міста.

Контейнери було виготовлено на підприємстві «ЕкоЛьвів», яке запропонувало найдешевшу ціну та погодилося зробити лише три контейнери спеціально на замовлення. Конструкція контейнерів така, що звідти неможливо витягнути речі стороннім особам. Речі забиратимуть працівники «Оселі», відкривши їх ключем, коли ті будуть заповнені.

До контейнерів можна приносити вживаний, непотрібний одяг, взуття та книги, які підуть на потреби соціального центру у Винниках, малозабезпеченим, багатодітним сім’ям, а також направлятимуться іншим благодійним організаціям області.

оселя оселя оселя оселя

Олеся Саноцька, голова організації «Оселя»: «Такі проекти діють майже у всіх країнах Європи, навіть в сусідній Польщі. Якщо проїхатися, то там на кожному кроці стоять контейнери не тільки для одягу, а також для сортування сміття. Але саме контейнери для одягу можна зустріти доволі часто. Якщо людина не викидає речі, які можуть знадобитися комусь іншому - це є ознакою культури громади. В нас час, в Україні, дуже багато бідних людей і ми чекаємо гуманітарної допомоги з інших країн, а наша влада не завжди сприяє усьому цьому. Ми подумали, чи не можемо самі собі допомогти? Кожну річ, яку ми маємо вдома, яка є нам непотрібною, можемо кинути в контейнер, а організація, яка займається цим професійно може знайти їй застосування».

оселя
Олеся Саноцька

«Ми розуміли, що люди до цього готові. Ми б хотіли, якщо буде 6-ть контейнерів, розмістити їх у кожному районі. Ми не хочемо ставити їх біля смітників, щоб люди не трактували то як сміття, а те, чим людина може поділитися. Ми довго думали, як це зробити, втілити, щоб це не сприймалось громадськістю негативно. Ми почали ставити контейнери в тих місцях, з якими ми співпрацюємо, які будуть нам допомагати в розповсюдженні інформації. Поки що, це при церквах, парафіях, і при культурних центрах. Саме місце, його вигляд має спонукати до подібних вчинків. Й те місце, біля якого ми ставимо контейнер, відповідає за нього. Вони беруть на себе зобов’язання дивитися, щоб люди не кидали туди сміття. Так, в церкві на Сихові, отець Фредерік цієї неділі зробив оголошення і пояснив людям для чого і що туди кидати. З Олесем Дзиндрою ми давно співпрацюємо, він розуміє ідею. Всім відвідувачам, які будуть приходити, він знатиме як це пояснити.

Ми зауважили різницю між тим одягом, який люди нам самі приносять, й тим, за яким ми приїжджаємо до них. Коли хтось приносить щось особисто - це зовсім інший вигляд речей, набагато дбайливіший та охайніший. Ось чому ми вирішили зробити ці контейнери.

Тяжко було знайти виробника, адже в Україні такого ніхто ще не робив. Ми дуже дякуємо «ЕкоЛьвів», вони, насправді, нам дуже дешево зробили ці контейнери, хоча вони й дотепер не знають, буде це користуватись попитом чи ні».

оселя оселя оселя оселя оселя

Редакція Postpaper протестувала контейнер, що розташований на вул. Валовій. На спеціальну підставку потрібно поставити речі, після чого підняти догори ручку підставки. Все просто - речі опиняються у контейнері, куди сторонні не зможуть потрапити. Якщо у вас є речі та одяг, які ви не використовуєте, приносьте їх сюди: до Музею Ідей та церкви Різдва Богородиці на Сихові.

Інші матеріали на Postpaper
РЕПОРТАЖ
«Емаус-Оселя»: обід солідарності біля Порохової вежі

В п’ятницю, 11 жовтня, біля Порохової вежі «Емаус - Оселя» провела обід солідарності. Редакція Postpaper відвідала захід та поспілкувалася з його учасниками.

12.10.2013
РЕПОРТАЖ

В місті відбувся другий благодійний розпродаж, спрямований на допомогу в облаштуванні соціального гуртожитку «Оселя».

10.09.2013
СЕРЕДОВИЩЕ

Активісти урбан-руху «Липнева» розповіли Postpaper як виникла ініціатива, про втілені й заплановані проекти та їхнє бачення міста.

14.10.2013
comments powered by Disqus