Короткий метр у Львові — гід цьогорічним фестивалем Wiz-Art
Матеріал підготували: Маргарита Дімітрова, Марічка Закалюжна та Максим Асафатов. Зображення: Wiz-Art.
24.07.2014

Що і де слід відвідати, аби нічого не пропустити, — в огляді Postpaper цьогорічного міжнародного кінофестивалю к/м фільмів Wiz-Art, що відбудеться з 24 по 27 липня у Львові.

Багато документального кіно від ВАВИЛОН’13 та ретроспективи документальних стрічок від українських режисерів-класиків, дебюти українських молодих режисерів, та справжня боротьба за головні призи в міжнародній конкурсній програмі між фільмами з 10 країн світу, майстер-класи та лекції з режисури, сценаристики та анімації, зустрічі з цікавими режисерами з Норвегії, Австрії а Мексики — ось що чекає глядача на фестивалі.

Конкурсна програма

У конкурсній програмі цьогоріч братимуть участь 26 фільмів з Польщі, Великобританії, Нідерландів, Болгарії, США, Франція, Ірану. Вперше за історію фестивалю сюди ввійшли і дві роботи українських режисерів. Фільми змагатимуться за гран-прі, призи в номінаціях «Найкраща режисура», «Найкращий сценарій» та «Найкраща операторська робота», а також за приз глядацьких симпатій. Також, на фестивалі змагатимуться короткометражки, які ввійшли до національної програми фестивалю «Made in Ukraine: українська панорама».

Тут представлені фільми із найрізноманітнішою тематикою, це і зворушливі історії про подорожніх із віолончеллю, й історія мусульманської дівчинки, яка прагне бути в групі підтримки, так і абсурдні розповіді про страйк одного оливкового дерева або про раптові візити старої подруги із потойбіччя.

25 липня о 21:00, 26 липня о 19:00 та 21:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Це одинадцять фільмів переважно молодих українськиїх режисерів, для деяких з них їхні стрічки стали дебютними, а участь у фестивалі — першим показом широкій аудиторії. Серед представлених робіт — історії маленької подружньої зради за мотивами оповідання Стефана Цвейга, небезпеки самотності старших людей, про дідуся, якому закортіло мати молоду дружину, а також й експрериментальні анімаційні роботи.

27 липня о 17:00 та 19:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17


Спеціальна програма: документальне кіно та українська класика

Особливе місце на цьогорічному фестивалі відведено документальному кіно, що є не випадковим, враховуючи значення саме цього жанру для висвітлення Майдану та розповіді історій з серця спротиву. В рамках спеціальної програми демонструватимуться найкращі фільми об’єднання «Вавилон’13», українська короткометражна класика ХХ століття, а також документальні короткометражки з різних країн світу в програмі Doc.You.

Покази:
25 липня о 23:00 open-air поруч з пам’ятником Івану Франку (вул. Університетська, 1), у випадку дощу у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17);

26 липня о 19:00 та 27 липня о 17:00 в кінотеатрі «Сокіл» (вул. Володимира Великого, 14а);

27 липня о 19:00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17).

Поява на початку грудня 2013 року людей на Майдані, зведення наметів та барикад спонукала десятьох майстрів українського кінематографу, серед яких була володарка «Пальмової гілки» Марина Врода, створити «Вавилон’13», щоб дати людям розуміння того, що відбувається навколо, та дозволити мільйонам провести рефлексію своєї ролі в побудові нової України. Загалом було створено більше 140 фільмів та задокументовано більше 1000 годин подій.

Кінооб’єднання привабило величезну аудиторію (фільми на YouTube переглянули майже 4 000 000 разів, а на канал підписалося більше 25 000 людей), у першу чергу, завдяки формату загальнодоступного документального веб-кіно, коли практично в режимі онлайн глядач у будь-якому куточку планети спостерігав за драматичними подіями, що розгортались в Україні.

Навесні одного з операторів-вавилонців Ярослава Пілунського захопили в полон в Криму, і під час допиту офіцер російського ФСБ сказав: «Ти мені ворог, тому що твоя камера сильніша, ніж моя зброя». Слава тоді ще подумав: «Розв’яжіть мені руки, я аплодуватиму!»

Національний центр Олександра Довженка представить добірку української короткометражної класики 60-70 років ХХ століття. Ці фільми, часто недооцінені та маловідомі, є своєрідними культурними подіями, що назавжди змінили як мистецький ландшафт України, так і персональні історії режисерів. У програмі — фільми Олександра Довженка, Кіри та Олександра Муратових, Бориса Івченка та інших режисерів.

25 липня, 15:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

26 липня, 17:00
Кінотеатр «Сокіл», вул. Володимира Великого, 14а (вхід – вільний)

Маленькі історії великого світу. Чому імігранти продовжують жити побутом країни, яку давно покинули? Що відчуває футбольний хуліган, який змушений приховувати своє справжнє «Я»? Де може знайти прихисток маленька дівчинка, яка не почувається захищеною вдома?

25 липня, 19:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Поза конкурсом

Перший показ на фестивалі — це історії про людей з різних місць, різних професій та віку, що стоять перед вибором свого життя. Перед показом відбудеться оголошення членів журі, а також музичний перформанс тріп-хоп групи КЕМІ.

24 липня, 19:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Межі людської фантазії відкриватимуться на показах «Ігри розуму» — це чотири загадкові фантастичні фільмі, які перевертають світ догори дном. Наприклад історія про людський організм, що пожирає усе навколо, чи зустріч одного хлопчика з Ніцше, або персонажа, що наснився всьому світові.

25 липня, 19:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

«Сила людини» — блок фільмів з позаконкурсної програми — це фільми та анімації, в яких герої кожен по-своєму долають труднощі та перепони до власної свободи. Як,наприклад через аплікацію з метафоричними тваринами можна розповісти про проблему прав людини, чи за допомогою кіно продемонструвати прикрощі з якими зіштовхуються болівійські жінки, чи відважність глухого чоловіка, або як складно робити вибір між загрозливою чесністю та безсилим мовчанням.

26 липня, 17:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Блок фільмів «Брудні секретики» — це вісім наддраматичних історій, які зазвичай розповідають пошепки, це і про підглядання в чужі вікна, велику таємницю попри фальшиві посмішки чи як замітають сліди зради,наважується на відвагу сором’язливий.

27 липня, 15:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

Польський фестиваль короткометражного кіно Short Waves Festival везе до Львова свої найкращі короткометражки. Представить їх директор фестивалю — і член журі Wiz-Art 2014 — Шимон Стемплевскі. У програму потрапили сім різножанрових фільмів — від експериментальних робіт до чорної комедії.

26 липня, 15:00
Львівський Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

24 липня, 15:00
Лекція Микити Лиськова «Анімація: історія та розвиток» (3 години з перервою)

25 липня, 13:00
Лекція Катерини Горностай «Реальність у документальному та ігровому кіно» (2 години)

26 липня, 9:30
Лекція Жанни Озірної «Голлівудська структура сценарію — вивчити і забути» (1,5 години)

26 липня, 11:00
Майстер-клас Ольги Макарчук «Анімація-трансформація» (2 години)

Антикафе Communa, вул. Галицька, 1

25 липня, 17:00
Дискусія з режисерами проекту «Вавилон’13» «Документальне кіно — інструмент боротьби в Україні?». Головні учасники дискусії: художній керівник проекту «Вавилон’13», режисер Володимир Тихий; режисерки Юлія Шашкова та Юлія Гонтарук; історик Тарік Сиріл Амар (Колумбійський університет); кінокритик Катерина Сліпченко; соціолог, дослідник явища Майдану («Голоси спротиву та надії: Київ-Львів-Харків») Наталія Отріщенко. Модераторка: директор Центру міської історії Софія Дяк. До участі запрошуються кінематографісти, історики та інші дослідники, журналісти, критики, громадські діячі та активісти.

Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Богомольця, 6

26 липня, 13:00
Зустріч з норвезькою режисеркою Ґюнхільд Енґер, перегляд фільмів та Q&A-сесія (2 години)

27липня, 11:00
Q&A-сесія з австрійською режисеркою Лізою Вебер та перегляд фільмів (1,5 години)

27липня, 13:00
Q&A-сесія з мексиканським режисером Ізмаелем Нава Алєхосом та перегляд фільмів (1,5 години)

Антикафе Communa, вул. Галицька, 1

Абонемент на всі події коштуватиме 150 грн., на один день фестивалю – 60 грн., квиток на один показ – 25 грн. Вхід на один майстер-клас, лекцію чи Q&A – 10 грн. (за умовами антикафе Communa, власникам абонементів – вхід вільний). Квитки можна купити на сайті ticketclub.com.ua чи безпосередньо у локаціях Фестивалю під час Wiz-Art’у.

Інші матеріали на Postpaper
СПЕЦПРОЕКТ
Журнал Майстерні міста

Історії, огляди подій та миттєвості, які зафіксовані на відкритому павільйоні, де понад три тижні впродовж червня відбулось близько сотні заходів.

17.07.2014
НОВИНИ

Куратор локації da_sein в Донецьку Олександр Сушинський організовує у Львові цілий цикл заходів.

03.07.2014
МІСЦЕ

У звичайній квартирі, що знаходиться в центрі Львова, проходять безкоштовні та вільні за форматом заходи: перегляди фільмів, вечірки, виставки, ігри та навіть лекції.

16.05.2014
comments powered by Disqus