Благодійний хакатон Kindhack: як програмісти вирішують суспільні проблеми
Текст: Максим Асафатов, фото надано організаторами події
02.04.2014

Додаток, що виправляє русизми, QR-коди на Ратуші з портретами відомих львів’ян, електронна версія гарячої лінії міста — ось деякі з проектів над якими працювали розробники на благодійному хакатоні. Редакція Postpaper стала свідком того, як програмісти, дизайнери та тестери зібрались цими вихідними у коворкінгу Betaplace попрацювати над розробкою проектів для некомерційних та благодійних організацій.

Метою хакатону Kindhack була розробка програмного забезпечення для благодійних організацій та суспільних ініціатив. Учасники розділились на десять команд та протягом двох днів працювали над проектами. В результаті були розроблені нові концепти, які б допомагали вирішувати суспільні проблеми.

хакатон хакатон хакатон хакатон хакатон хакатон

Серед проектів варто виділити мобільний додаток Spell Checker UA, розробником якого є Олексій Сивоконь — харків’янин, що переїхав до Львова. Додаток перевіряє тексти на наявність помилок та допомагає писати грамотно українською тим людям, для яких мовою спілкування є російська (зокрема, додаток дозволяє виправляти не лише орфографічні, але і стилістичні помилки, виправляти русизми, запам’ятовувати виправлені помилки для подальшого тренування). Учасники хакатону обрали цей проект переможцем Kindhack.

хакатон
Олексій Сивоконь

Ще один проект, який посів друге місце — веб-додаток WeLviv «Портрет Львова» — презентуватиме Львів очима як відомих львів'ян, так і простих мешканців. Борис Купар, Роман Маков’як та Євген Шикірявий намалювали дизайн та розробили веб-додаток, що зіскановує QR коди фотографій львів’ян, котрі будуть розміщені на зубцях Львівської ратуші, та дає можливість різними мовами подивитися чи прочитати їхнє бачення Львова. Ідею для проекту запропонував голандський урбаніст Kees Van Ruyven разом з голандським архітектором Friso ten Holt, а також Діаною Борисенко. Проект планують реалізувати вже до кінця 2014 року.

хакатон
презентація проекту «Портрет Львова»

Третє місце посіла команда, що розробила проект CityRep — мобільний та веб-додаток, що дозволяє на мапі Львова позначити проблему міста та повідомити про це ЛМР. Міська рада зацікавилась проектом й співпрацюватиме з командою розробників задля її втілення. Дмитро Андреєв розповів редакції, як цей проект працюватиме:

хакатон
Дмитро Андреєв

«CityRep — це аналог гарячої лінії міста. Наша система розрахована на локальні проблеми — відкритий люк, немає гарячої води — те, що в принципі досить легко владнати та не вимагає великих коштів. Проект дозволить зменшити відстань між людьми і тими, хто може вирішити їхню проблему. Це буде просто зробити з мобільного телефону, сфотографувавши «проблемне місце» і натиснувши кнопку «повідомити». Зараз ми робимо демонстраційну версію, що дозволить зрозуміти як буде працювати проект».

Серед інших проектів варто відзначити проект Ecomap — на карті України можна позначити проблему, наприклад забруднення, і якщо ця проблема набирає велику кількість голосів, то міжнародна благодійна організація WWF долучається до її вирішення, Helpmate — мобільний додаток дозволяє покликати на допомогу інших користувачів сервісу для вирішення простих та негайних проблем, наприклад, перенести важку річ, та інші.

Ідея проведення заходу належить Валерію Редченко, який і розповів, в чому полягає ідея таких хакатонів:

хакатон
Валерій Редченко

«Зараз виникла потреба в технологіях, які допомагатимуть самоорганізовуватись нашому суспільству. Ми намагаємось зрозуміти, що для цього необхідно. Суспільна революція дала людям зрозуміти, що у них є можливість впливати, що для цього командир не потрібний. Зараз ми вчимося робити стартапи, які будуть приносити не прибуток, а ті, в яких є необхідність, які вирішують проблему, дозволяють швидко на неї реагувати.

Те, що ми робимо тут протягом двох днів дуже сильно відрізняється від того, що ми робимо для замовника. Тут інший цикл розробки, інші пріоритети, інші технології, які нам дозволяють робити просто, дешево, швидко. Результат цієї праці — це не тільки код і презентація наприкінці дня. Результатом є також і обмін досвідом, школа, певні напрацювання. Близько 10 років я навчався, жив і працював у Великобританії. І там світ IT-шників відрізняється від того, що я знайшов п’ятьма роками пізніше в Україні, коли я сюди приїхав. Тому що там існує спільнота гіків — не просто людей, які вміють програмувати, за відсутністю кращого слова — технологічних «задротів». В результаті виникає безліч ініціатив, які йдуть знизу, і які вирішують суспільні проблеми. В нас з цим проблема: ніби мізків вистачає і там, і там, але в нас для розвитку ініціатив потрібна підтримка згори. Це як з малим бізнесом, там він працює, а в нас — одні монополії.

Я люблю такі штуки, я виріс в такій культурі й хочу запроваджувати схожу культуру і в Україні».

Ольга Омелюх, яка працює в компанії Symphony Solutions, розповіла про те, як був організований хакатон:

хакатон
Ольга Омелюх

«Ми запросили різні благодійні та некомерційні організації, які прийшли і розповіли, що їм потрібно. Зокрема, до нас звернулись представники всесвітньої благодійної організації WWF, Української Біржі Благодійності, Притулку Милосердя, спільноти «Лярш-Ковчег», яким потрібні IT-рішення, і які в силу тих чи інших факторів не можуть собі цього дозволити. Також, ми раді, що на хакатоні були присутні представники ЛМР та іноземні гості — голандці, які запропонували втілити у нашому місті цікавий проект «Портрети Львова». В результаті ми зібрали людей, яким було б цікаво попрацювати над реалізацією цих рішень. Важлива річ, все це програмне забезпечення перейде до учасників хакатону, все що вони встигли зробити — залишається в їхній власності.

Одна з цілей — започаткувати традицію таких хакатонів, плануємо проводити їх хоча б раз в в рік. Ми хочемо виховувати цю культуру, тому що віримо — зміни в країні починаються з кожної людини і ми хочемо допомогти цим людям наближати зміни в цій країні».

Організатором події виступила компанія розробки програмного забезпечення Symphony Solutions, а сам хакатон відбувався у приміщенні коворкінгу Betaplace.

Інші матеріали на Postpaper
РОБОЧЕ МІСЦЕ
Коворкінг Betaplace: більше, ніж просто робочий простір

Редакція Postpaper продовжує серію репортажів про робоче місце. Сьогодні мова піде про нещодавно відкритий коворкінг Betaplace — місце для тих, кому потрібний робочий простір.

30.09.2013
РОБОЧЕ МІСЦЕ

Тут багато цікавих предметів інтер’єру придуманих дизайнерами, дрібничок, що привертають увагу, а також, тут живе кіт.

13.02.2014
РОБОЧЕ МІСЦЕ

Про офіс невеличкої IT-компанії, який знаходиться у центрі міста. Працівники компанії не мають посад, працюють у командах, тут відсутні кабінети керівників, багато простору та вільний робочий графік.

26.12.2013
comments powered by Disqus