Велике прибирання у Львові
Текст та фото: Максим Асафатов
12.04.2014

Від Замарстиніва до Сихова, від Левандівки до Погулянки, від Високого замку до Збоїщ львів’яни зібрались на велике прибирання. До толоки, що відбувалось в рамках акції «Зробимо Україну чистою», долучилось багато волонтерів, громадських організацій та місцевий бізнес. Редакція побувала на прибиранні в Митрополичих садах, де вперше за останні роки була організована толока. Як було організовано прибирання та як воно відбувалось читайте у репортажі Postpaper.

Львів’яни долучились до акції «Зробимо Україну чистою». Протягом трьох днів, 5,11 та 12 квітня, львів’яни збирались на толоку аби прибрати парки в нашому місті. У акції взяло участь декілька тисяч львів’ян, які не пошкодували свого часу та вийшли на прибирання. Натомість громадські організації та місцевий бізнес забезпечили волонтерів необхідними матеріалами, а також забезпечили сортування та вивіз сміття. Особливо цікаво було спостерігати за прибиранням в Митрополичих садах, за якими довгий час ніхто не доглядав.

зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою

Христина Полякова, координатор акції «Зробімо Україну чистою» у Львові, розповіла про організацію прибирання:

«Ця подія є всеукраїнського масштабу, серцевиною оргкомітету у Львові є громадські організації «Фрі», «Пласт» та «Айсек». Ми спостерігаємо дуже велику активність цього року, у прибиранні зголосились взяти участь тисячі людей. Приємно, що до акції долучився і бізнес, окремі компанії обрали окремі парки і самі забезпечували себе кульками, рукавицями та вивозили сміття. Нам як оргкомітету не треба було докладати якихось зусиль, вони самі організувалися. Зокрема, з ініціативою прибирання у Горіховому Гаю виступила компанія «Маркет Універсал», де було зібрано дві тони сміття. Я можу відзначити компанію «Артеріум», яка прибирає Знесіння теж своїми силами, AVE допомагає вивозити сміття, працівники компанії Nestle теж долучились й передали частування для всіх волонтерів. Фактично кожен зголошується сам, й допомагає чим зможе.

зробимо україну чистою
Христина Полякова

Я була дуже вражена тим, що сьогодні у Шевченківському Гаю на прибирання прийшло близько 50 кримчан. Вони щиро хочуть допомогти, перейнятись питаннями, які хвилюють львівську громаду, тому я прошу львів’ян їх підтримати, залучати їх до різних громадських проектів.

Ініціатором прибирання в Митрополичих садах була компанія «ОККО». Ми запитали дозвіл і в церкви і в міській раді, але насправді ми не знаємо кому належить ця територія. Тут реально дуже багато сміття. Ми сьогодні окремо збирали шприци і фактично назбирали цілу 5-літрову банку шприців та голок, тобто ця місцина була притулком для наркоманів та людей без місця проживання. Ми намагаємось звернути увагу громадськості на проблему, яка є, і просто робимо добру справу».

Після прибирання в Митрополичих садах відбувся невеличкий флешмоб та фотосесія на згадку. А також, розіграш між учасниками толоки, переможці отримали символічні подарунки.

зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою зробимо україну чистою

«Зробимо Україну чистою» - всеукраїнська акція, що проходить четвертий рік поспіль. Цього року у Львові прибирання відбувалось у більш ніж десяти парках.

Інші матеріали на Postpaper
ПРЯМА МОВА

Всі чули про кримчан, які переїхали до Львова. Для більшості — це абстрактні люди з абстрактними долями. Але це реальні люди, реальні сім'ї, які зіткнулись з реальними проблемами.

27.03.2014
BREAK WEST

Яким буде туристичний сезон у Львові, чи приїдуть сюди туристи та як просувається бренд міста в Україні та світі.

08.04.2014
РЕПОРТАЖ

Декілька сот львів'ян менш ніж за годину прибрали місто після погромів.

20.02.2014
comments powered by Disqus