В рамках фестивалю «На каву до Львова», відбувся III Західноукраїнський чемпіонат бариста. Це були справжні змагання: кожен учасник мав групу підтримки, а виступи оцінювали семеро суддів. Редакція Postpaper побувала на змаганнях та поспілкувалась з учасниками.
Слід сказати, що Західноукраїнський чемпіонат бариста є відбірним до всеукраїнських змагань, що відбудуться у листопаді. Тому, всі учасники разом з організаторами були налаштовані серйозно. Спочатку проводився півфінал, в якому прийняли участь 12-ть учасників з різних закладів Львова («Креденс кафе», «Світ кави», «Кентавр», «Челентано»), також був один учасник з Хмельницького. У фінал, що відбувався 27 вересня, потрапили шість конкурсантів: троє з «Креденс кафе», двоє зі «Світу кави» та один з «Кентавру».
Змагання тривали майже 5-ть годин, після чого ще декілька годин судді радились, кому ж віддати перемогу. Учасники виступали по-черзі, потрібно було приготувати капучино та авторський напій.
Подивитись на змагання прийшло багато людей.
Оцінювали смак кави — чотири сенсорні судді, процес приготування — два технічні судді, та головний суддя.
Олександр Хаджи з Києва, головний суддя, професійно пов'язаний з кавою вже 14 років:
«Якісно приготованої кави тут було багато. Напевно, 80% з того, що я скуштував — мені сподобалось. Але учасникам не потрібно зупинятись на досягненому. Потрібно більше працювати над собою. Хтось, вже досягнув якогось рівня, але треба рухатись вперед та просувати культуру кави».
Якубов Руслан, технічний суддя, стаж баристи — 9 років, приїхав з Києва:
«Я перевіряю, наскільки учасники грамотно працюють з кавовою машиною, наскільки розуміють альтернативні способи приготування, техніку та як працюють з обладнанням. Дуже важливою є стабільність. Кожне еспрессо має бути однаковим та правильним. Від правильності та однаковості залежить смак. Тут готують 4 еспрессо, всі вони мають мати однаковий смак. Дивлюсь, також за тим, розсипають каву чи ні».
Чебанов Денис — сенсорний суддя з Одеси, пропрацював бариста 13 років:
«Коли я приїжджаю у Львів, місто мене підкорює своїм теплом тому, що — це кавове місто. Це єдине кавове місто в Україні, іншого такого нема. Все, що тут відбувається — це завжди тепло та яскраво. Єдине, що хочеться побажати учасникам — більше терпіння та відваги у виступах».
Перемогу здобула Люба Таран, яка працює баристою в «Креденс кафе» два роки. Люба навчається на 5-му курсі у ЛНУ, на факультеті Культури і мистецтва. Ось, що сказала переможиця: «Я приїхала з Вінниці до Львова на навчання. Потім, шукала роботу, прийшла в «Креденс кафе», як раз тоді, мережа почала активно розвиватись. Мене затягнуло, спочатку думала, що це ненадовго. Рада, що змогла перемогти, хочу займатись цим професійно».
Авторський напій Люби: еспрессо, відвар з чорносливу, кизилу та з додаванням тростинного цукру. Всі ці інгредієнти, за словами Люби, підкреслюють природні смакові відтінки кави.
Гіль Христина, працює баристою 3 роки, «Світ кави».
Авторський напій: еспрессо (сорт «Мексика»), відвар винограду сорту «Ізабелла» (солодкий інгредієнт), запарині квіти гібіскуса (для кислинки).
Ігор, працює баристою 4 роки, «Світ кави».
Авторський напій: еспрессо на «ємен матарі» — найстарішому сорті кави, який вирощується в Саудіській Аравії, відвар дикого темного винограду, свіжий імбир та зернятка коріандру. Подавав у мартінки.
Євген, працює баристою 1,5 роки в «Кентаврі».
Авторський напій: свіжевичевлений сік з двох видів винограду, темного і світлого, сливове варення з какао та основний інгредієнт — еспрессо. Для еспрессо використовувалась власна суміш Євгена (з сортів кави «Бразилія», «Гватемала», високогірна «Колумбія» та «Ефіопія»)».
Тимофій, працює баристою 2 роки, «Креденс кафе»
Авторський напій: курага, імбир, чорний чай та цукор — в моці. Сорт кави — «Ефіопія», в її смаку відчувається курага, бергамот, прянощі, тому були вибрані інгредієнти щоб підкреслити ці смаки.
Уляна Федоров’ят, працює 1,5 роки, «Креденс кафе».
Авторський напій: бузиновий сироп, кубики льоду, м’ята та еспрессо.
comments powered by Disqus