20 вересня був презентований новостворений Центр керування рухом, який покликаний регулювати рух громадського транспорту за допомогою GPS, камер та світлофорів. Редакція Postpaper побувала на презентації та дізналась, як саме працюватиме центр.
На даному етапі, передбачається створення «зеленого коридору» для трамваїв за маршрутом №2 та №6. В центрі аналізуватимуть рух на перехрестях, що дозволить при під’їзді трамваю включати для нього зелене світло. Така система пришвидшить рух трамваю на 20%. Окрім цього, вона дозволить пасажирам точно знати час прибуття трамваю. Інтенсивність руху буде аналізуватись на всіх перехрестях одночасно, що створить належні умови для пересування трамваю по всьому маршруту. В майбутньому до системи планують під’єднати й інші маршрути. У більш віддалених перспективах: створення єдиного Центру керування рухом усього транспорту у місті.
Ми поспілкувались з Романом Кіндером, координатором проекту: «Це одна з найперших подібних систем в Україні. Наприклад, у Відні подібна система працює з 1968 року, там обладнано 2 тис. перехресть, ми обладнаємо лише 29-ть перехресть. Подібний центр – це лише початок, далі підключати інші маршрути буде набагато простіше. Але вже зараз транспортне перевезення поліпшиться. Одна справа, коли сто людей у трамваї чекають зеленого світла, інша – коли вони пересуваються без затримок, адже на простій зараз витрачається найбільше часу. В майбутньому, у Центрі можна буде керувати усім транспортним потоком міста».
Головна мета новоствореного центру – зробити пріоритетним рух трамваю. Задля цього будуть використовуватись відеокамери, оптична мережа (прокладено 18км) та GPS-термінали. «Ноу-хау» системи: адаптивний мережний контроль, який реалізується за рахунок детекторів інтенсивності руху (локальні та на магістралях), що дозволяють точно виміряти навантаження руху. Центр поки не експлуатується: ще прокладають оптичне волокно та встановлюють відеокамери нагляду та контролери. Запуск Центру в тестовому режимі заплановано на грудень цього року, працюватимуть й обслуговуватимуть його близько 10-ти осіб. Вартість реалізації проекту – 2,4 млн євро, здійснюється при фінансуванні Європейського банку Реконструкції та розвитку.
Презентація Центру відбулась в рамках конференції «Мобільність в Україні».
comments powered by Disqus