Спецпроект Postpaper: люди на Форумі та їхні книги.
Северина, скрипалька, навчається у консерваторії, придбала на Форумі велику кількість книг. В наш об'єктив потрапили лише деякі з них. Зокрема, Український обрядовий фольклор західних земель (регіональна музична антологія, уклав Анатолій Іваницький), книга про Симона Петлюру, спогади Наталії Полонської-Василенко, книги за авторства Слабошпицького та Демуцького та «Українська інтелігенція на Соловках» Підгайного.
Михайло Слабошпицький «Що записано в книгу життя. Михайло Коцюбинський та інші», видавництво «Ярославів Вал»
Автор зробив спробу через призму біографії великого письменника розповісти про випробування української людини історією. Про її екзистенційну самотність і про неубієнну надію, яка оживає в кожному поколінні. У творі діють Михайло Коцюбинський та його видатні сучасники: Євген Чикаленко, Сергій Єфремов, Володимир Самійленко, Володимир Леонтович, Володимир Винниченко та їхні сучасники. Хоч як дивно, але час Коцюбинського вельми нагадує нашу теперішню дійсність. Опис взято з сайту «РОК-ОКО»
Наталія Полонська-Василенко «Спогади», упорядник Валерій Шевчук, вид. дім «Києво-Могилянська академія»
Дивовижна доля судилася спогадам видатної української жінки-історика Наталії Полонської-Василенко: почала писати їх у часи виїзду в еміґрацію, відразу ж по війні, і довела до понад тисячу сторінок, охопивши період від кінця XIX ст. до середини XX. З того були надруковані уривки в різноманітних діяспорних виданнях, а машинопис опрацьованих авторкою спогадів загубився так, що вона не могла його і сама повернути. Тим часом у щасливий спосіб, у Мюнхені, па паперовім звалищі, було знайдено найранішу частину мемуарів, доведену до революції. Відтак упорядник цієї книги взявся воскресити загублену частину спогадів, зібравши те. що було розкидане по періодичних виданнях. Не все, звісно, вдалося віднайти, але результат пошуків вийшов вагомий, і ось тепер уперше має прийти до читача як книга. Можна сміливо сказати, що за своїм розмахом і обширом інформації, часто маловідомої чи й невідомої, – це одна із найліпших спогадових книг, які знала українська література, відповідно, не може не викликати в читача посиленого інтересу. Джерело: ЛітАкцент
Семен Підгайний «Українська інтелігенція на Соловках. Недостріляні», видавництво «Наш формат»
Семен Підгайний (1907-1965) – відомий публіцист, історик, громадсько-політичний діяч української діаспори. Колишній в’язень соловецьких концтаборів, у боротьбі проти геноциду рідного народу він був сподвижником Івана Багряного, одним з організаторів УРДП. До книжки ввійшли його твори: «Українська інтелігенція на Соловках» та «Недостріляні» (у двох частинах). Написані правдиво й майстерно, ці твори викривають злочинну політику кремлівських авантюристів у побутові «комуністичного раю», що обернулося справжнім пеклом для багатьох націй. У книзі подано імена й прізвища реальних людей, котрі загинули від рук узурпаторів. Видання в Україні здійснене вперше і розраховане на всіх, кому не байдужа доля рідного народу.
Наталя та Дмитро Миронюк «Симон Петлюра – редактор, журналіст, публіцист», видавничий дім «Букрек»
Симон Петлюра був не лише досвіченим політиком, патріотом, дипломатом, а й неперевершеним журналістом, редактором. Про це 5 книг, понад 20 наукових статей заслуженого журналіста України, лауреата національної премії ім. Івана Франка, редактора газети «Ва-Банк» Дмитра Миронюка.
Порфирій Демуцький «Ліра і її мотиви», видавець Самчук О.О.
Нотна збірка відомого українського музичного фольклориста П. Д. Демуцького (1860–1927) «Ліра і її мотиви» давно визнана як одне з найповніших зібрань творів лірницького репертуару. Пропоноване перевидання містить також матеріали, присвячені життю та творчості її автора, та коментарі й примітки фахівців минулого і сучасності, що стануть в нагоді фольклористам, музикознавцям, дослідникам і реконструкторам кобзарсько-лірницької традиції.
comments powered by Disqus