Спецпроект Postpaper: люди на Форумі та їхні книги.

Наталка, бухгалтер

Наталка, бухгалтер, останнім часом читала Стівена Кінга й захотілось щось спокійнішого. На Форумі придбала книги за порадою друзів та продавців. Також Наталка придбала декілька книг для дитини.

Валерій Шевчук «Дім на горі», видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Роман побудований з двох частин: повісті-преамбули і циклу «Голос трави» з тринадцяти новел. Цікаво, що новел саме тринадцять: містична тканина твору дає підстави говорити про невипадкову наявність цього магічного числа. Ірреальні мотиви з`являються ще в повісті-преамбулі. Образи жінок, що мешкають у Домі на горі, виписані цілком реалістично, традиційними прийомами і засобами характеротворення. Та міф-легенда, який перетворюється на циклічно повторюваний магічний обряд, пронизує жіночі образи ореолом таємничості. Пришельці, які «з`являються бозна-звідки» перед жінками Дому, подані в романі як демонологічні істоти. Вони сірим птахом спускаються з неба, перетворюються на чоловіків і намагаються спокусити юних мешканок Дому. Якщо зваблення вдається — народжуються дивні хлопчики, «доля яких майже завжди була сумна». Варто наголосити на демонологічності цих хлопчиків. Більшість сюжетів циклу «Голос трави» запозичені з фольклорно-фантастичних і міфологічних оповідей.

Валерій Шевчук — видатний сучасний український письменник, визначний дослідник літератури, інтерпретатор українського літературного бароко. Валерій Шевчук — подиву гідний взірець сучасного подвижництва на терені української літератури, культури та історії. Мало яка державна культурна інституція може похвалитися таким кількісним, різноплановим, а головне, якісним доробком.

Алекс Ґарленд «Пляж», видавництво «Нора-Друк»

В основі першого роману Алекса Ґарленда «Пляж» ліг його власний досвід бекпекінгу (самостійна мандрівка за невеликі гроші). Проте перша ж літературна спроба виявилася продуктивною: «Пляж» вийшов у 1996 році і став абсолютним бестселером, хоча спочатку видавці не звернули на нього уваги. «Пляж» випущено загальним тиражем більше п'яти мільйонів екземплярів.

Крістіне Нестлінґер «Маргаритко, моя квітко», видавництво «Урбіно»

Крістіне Нестлінґер видатна австрійська письменниця, лавреат численних премій (Міжнародної премії літератури для юнацтва, Австрійської державної премії, Німецької премії літератури для юнацтва, володаркою медалі Г.-K. Андерсена, премії пам'яті Астрід Ліндґрен). Трилогія «Маргаритко, моя квітко» присвячена проблемам сучасних підлітків та молоді, серед яких такі, як зайва вaгa, розлучення батьків. стосунки з друзями. Усі ці великі та малі катастрофи" Крістіне Нестлінґер змальовує зі щирою теплотою та доброзичливим гумором. Таємниця успіху Нестлінґер криється в тому, що її книжки однаково цікаві як для дітей, так і для дорослих.


comments powered by Disqus